ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Ako sa môžem prihlásiť na iWEBINAR?

V úvodnej stránke alebo hornom menu sa nachádza REGISTRÁCIA. V registračnom formulári je potrebné vyplniť všetky povinné údaje. Pokiaľ to bude odborný seminár pre farmaceutov a zdravotníckych pracovníkov, tieto údaje budú slúžiť na prideľovanie kreditov za odborné vzdelávanie zo strany SLeK a SK MTP.
Dôležitými údajmi sú registračný email a heslo. Tieto dva údaje použijete na vstup do uzamknutých častí webovej stránky.
Po úspešnej registrácii Vám do emailovej schránky príde potvrdzovacia správa správa. Pozor na preklepy a nesprávny tvar registračného emailu., toto je najčastejší dôvod , prečo nepríde potvrdzovací email.

Potrebujem na zobrazenie webovej stránky iWEBINAR.sk špeciálny internetový prehliadač?

Webovú stránku iWEBINAR.sk je možné zobraziť v rôznych, bežne používaných internetových prehliadačoch, napr. Google Chrome, Edge, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera.

Aký technicky vybavený počítač potrebujem ku sledovaniu živého vysielania iWEBINAR?

Vysielanie prenosov naživo si vo všeobecnosti nevyžaduje žiadne špeciálne zariadenie. Čo ku sledovaniu potrebujete ? Stolný počítač alebo notebook, prípade tablet, mobilný telefón a reproduktory alebo slúchadlá. Stolné počítače nemusia mať vo svojej výbave reproduktory, preto je vhodné napojiť externé reproduktory, alebo slúchadlá. Nootebooky sú síce vybavené reproduktormi, ale stáva sa, že zvuk z vysielania nie je počuteľný v dostatočnej kvalite. Riešením je pripojiť externé reproduktory, prípadne slúchadlá. Pripojenie webovej kamery nie je potrebné pri sledovaní živého vysielania. Čo sa týka kvality obrazu, naše vysielanie je obvykle v kvalite Full HD (1080p). Aby ste mohli sledovať vysielanie v najvyššej kvalite, musíte mať dostatočne rýchle internetové pripojenie. V opačnom prípade sa kvalita obrazu bude automaticky znižovať podľa rýchlosti vášho internetového pripojenia.

Pri sledovaní živého vysielania iWEBINAR som mal problém so zvukom. Aj napriek tomu, že bol nastavený na maximum, zvuk z videa som počul veľmi slabo.

Tento problém súvisí s internými reproduktormi na počítači, alebo notebooku. Najjednoduchším riešením problému je použiť externé reproduktory alebo slúchadlá.

Prihlásil som sa cez formulár PRIHLÁŠKA. Čo ešte potrebujem k tomu, aby som sa bez problémov zúčastnil živého vysielania.

Nič viac nepotrebujete. Pred začiatkom živého vysielania sa prihlásite do virtuálnej prednáškovej miestnosti vašimi prihlasovacími údajmi (email a heslo), ktoré ste si zvolili pri vypĺňaní prihlášky.

Prihlásil som sa spolu s mojimi kolegyňami na iWEBINAR. Je možné, aby sme sledovali odbornú prednášku všetci spolu cez jeden počítač? Budú nám všetkým pripísané kredity za účasť?

Podmienkou pre pridelenie kreditov je potrebné, aby bol každý účastník prihlásený do živého vysielania samostatne zo svojho zariadenia (stolný počítač, notebook, tablet,...)

Pri sledovaní živého vysielania som použil set slúchadlá s mikrofónom. Budú ma všetci zúčastnení počuť, keď niečo poviem?

Pokiaľ ste použili na sledovanie živého vysielania audio set slúchadlá s mikrofónom, je to v poriadku. Mikrofón nie je používaný v tejto forme vzdelávania. V žiadnom prípade vás ostatní nebudú počuť.

Obraz živého vysielania je malý. Môžem si ho zväčšiť?

Obraz živého vysielania sa zobrazuje v samostatnom okne. V pravom dolnom rohu je možnosť zväčšiť ho na celú obrazovku monitora. Z tejto zväčšenej formy sa môžete naspäť prepnúť buď klávesom ESC, alebo opäť vpravo dole tlačidlom zmenšiť.

Niektoré časti prednášky boli pre mňa veľmi zaujímavé. Bude možné si pozrieť prednášku zo záznamu?

Každá naživo odvysielaná prednáška bude následne sprístupnená registrovaným účastníkom po dobu 14 dní vo forme záznamu.

Môžem sledovať živé vysielanie aj na iných zariadeniach ako je notebook alebo počítač?

Živé vysielanie je sprostredkovane zobrazované cez stránku www.iwebinar..sk Táto webová stránka sa dá zobraziť nielen na notebooku a stolnom počítači, ale aj na tablete a mobilnom telefóne.

Nestihol som sa včas zaregistrovať na iWEBINAR. Vidím, že živé vysielanie už prebieha. Môžem sa prihlásiť dodatočne?

Prihlasovanie na iWEBINAR je možné v dostatočnom predstihu. Zvyčajne je to niekoľko týždňov vopred. Počas živého vysielania registrácia žiaľ už nie je možná.

iWEBINAR bol dvojdňový. Ja som sa však mohol zúčastniť iba prvého dňa. Ako to bude s prideľovaním kreditov?

Prideľovanie kreditov zo strany SLeK má svoje pravidlá, riadi sa vyhláškou č. 74/2019 Z.z.. Medzi tie patrí aj podmienka účasti na podujatí v plnom rozsahu. Pokiaľ ste absolvovali iba určitú časť, nie je možné vám prideliť kredity (ani v alikvotnej výške).

Nie som registrovaným členom SLeK. Ako získam kredity?

Napíšte nám, napríklad cez kontaktný formulár. My ako organizátor podujatia Vám vystavíme potvrdenie o absolvovaní vzdelávacej aktivity. Uvedené potvrdenie zašlete spolu so žiadosťou o zápis kreditov na SLeK (vzdelavanie@slek.sk)

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Napíšte nám ju. Radi vám na ňu odpovieme.